Cerrahi Olmayan Dişeti Tedavileri

Ağız muayenesinden sonra çocuğunuzda dişlerini fırçalamamaya bağlı olarak dişler üzerinde biriken  plak ve  bakterilerin  neden  olduğu  dişeti  hastalığı  saptanabilir.  Detartraj-Polisaj  adı verilen işlemle dişler üzerinde biriken ve dişeti hastalığına neden olan plak ve diş taşları uygun aletlerle  uzaklaştırılır ve  daha  sonra  dişlere  uygun  patlarla  polisaj  işlemi  yapılır.  Bu  işlem sırasında dişetlerinde kanama, işlem sonrasında dişlerde hassasiyet olabilir.

İşlem sonrasında önerilen ağız bakımı uygulamalarına uymanız gereklidir. Bazı sistemik hastalıklara bağlı olarak gelişebilen, dişeti ve çevre dokuları daha ileri derecede etkileyen gingivitis ve periodontitis durumlarında subgingival küretaj (derin dişeti tedavisi) veya kök yüzeyi tedavisiyle dişetinin altında hastalığa neden olan plak, diş taşı ve diğer etkenlerin uzaklaştırılması gerekebilir. Bu işlemlerin uygulanması esnasında dişetlerinde kanama olması olağandır. Bu tedaviler esnasında gerektiği durumda lokal anestezi uygulanabilir.

İşlem sonrası ortaya çıkabilecek hassasiyetin giderilmesi için; dişlere hassasiyet giderici bir ajan uygulanabilir, ultrasonik cihazlar (kavitron) ya da küretler yardımıyla küretaj işlemi uygulanabilir. Eğer gerek görülürse tedavi öncesi ve sonrasında antibiyotik, ağrı kesici (antiinflamatuar) ilaçlar ve gargara reçete edilebilir. Önerilen ilaçların prospektüsünde belirtilmiş olan yan etkiler görülebilir.

Yandaki formdan randevunuzu hızlıca oluşturabilirsiniz

Adres

İşçi Blokları Mahallesi 1524. Sokak No:3/41 - Çankaya / Ankara

Telefon

0850 885 0 312

E-posta

info@netnet.com.tr