İmplant Destekli Protezler

İmplant destekli ve/veya bağlı protez seçenekleri hakkında, hekiminiz tarafından açıklama yapılacaktır. Diğer tedavi yöntemlerini denemiş olabilirsiniz. Seçenekleri ve risklerini dikkate alarak düşününüz. Ancak eksik diş ve/veya dişlerinizin yerine implant destekli protezlerin (sabit ve/veya hareketli) yapılmasını istediğinizde, implantların ağızdaki yerleşim planı ve protezlerle ilgili her türlü planlamanın hekiminiz tarafından yapılması gerekir.

İmplantların cerrahi olarak yerleşimi gerçekleştirilse bile, önceden planlanan protetik tedavi yapılamayabilir veya değiştirilebilir. İmplant destekli protetik tedavide başarı garanti edilemez. İmplantların yerleşimi, protetik üst yapının yapılması ve takip döneminde gereken/ gerekebilecek ek tedavilerin mali bedelleri hasta tarafından karşılanır. Herhangi bir sabit ve/veya hareketli protezlerin kullanımı ile karşılaşılabilen ve size yukarıdaki bölümlerde açıklanan sorunların yanında; protezler ve/veya maddeleri ile ilgili başarısızlık, metallere karşı alerji, daimi dişlerin kaybı, dişeti hastalığı, ağız bakım ve sağlığının sürdürülememesi, diğer ağız hastalıkları veya sistemik hastalıkların ağız bulguları nedeni ile protezler ve/veya implantların kaybı gibi sorunlar ve koşulların izin verdiği ölçüde estetik ve çene ilişkilerinin sağlayabilme gibi zorunluluklarla karşılaşma riski vardır. Herhangi riske bağlı olarak implantların cerrahi olarak uzaklaştırılması ve yerine diğer protetik tedavi yöntemlerinin seçilmesi gerekebilir.

İmplant  cerrahisi ve/veya  protezleri  tek  başına  tam  kesin  çözüm  olmayabilir.  Kemik  grefti ve/veya rehberli doku rejenerasyonu gibi düzeltici cerrahi işlemler gerekebilir.

Tütün ve alkol kullanımı implantları ve/veya protezleri etkiler ve bu tedavinin başarısını sınırlar. Kişisel ağız bakımı ve ağız sağlığının korunması gerekir. Düzenli (ilk hafta, ilk ay, üçüncü ay, altıncı ay ve birinci yılsonunda, üç yıl boyunca yılda en az iki defa ve takip eden yıllarda yılda bir kez) olarak kontrol randevularına gelmek gerekir.

İmplant destekli protetik tedavi yapıldıktan ve protez hastaya teslim edildikten sonra implant çevresinde kemik kaybı, diş eti sorunları, implant vidasında gevşeme veya kırılma, implantın kırılması, protetik üst yapıda kırılmalar ve bozulmalar gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilir ve bunların onarılması, değiştirilmesi ve yenilenmesi gerekebilir. Bu durumlarda, ilgili ek maliyetler hasta tarafından karşılanır.

Yandaki formdan randevunuzu hızlıca oluşturabilirsiniz

Adres

İşçi Blokları Mahallesi 1524. Sokak No:3/41 - Çankaya / Ankara

Telefon

0850 885 0 312

E-posta

info@netnet.com.tr